Fashion and make up geeks

93.díl ▶ Kde se naučíte správně líčit ?

Nejčastější chyby v líčení: Tmavý make-up a špatná barva rtěnky!

Make-up

Pro krásný a dokonalý vzhled make-upu je potřeba pleť připravit a nejdřív ji vyčistit a nakrémovat. Odstín make-upu vybírejte podle odstínu pleti a krku, nikoli podle ruky, protože barevnost kůže se může lišit. Make-up nakonec v malém množství rozetřete i na krk a dekolt do ztracena.

 Tvářenka

"Často se setkáváme s nesprávným umístěním tvářenky, která je bud příliš vysoko, nebo příliš nízko", říká Ľubica Orolínová. Tvářenka má být aplikována přímo na lícní kosti a těsně pod nima. Nikdy ji nezapomente rozetřít do ztracena.

Obočí a oční stíny

Obočí je základ každého líčení. Pokud si neumíte obočí vytvarovat, určitě se odevzdejte do rukou dobré kosmetičky, která vám ho v případě potřeby obarví a vytvaruje. Barva obočí by měla být v barvě vlasu. Při měření délky obočí si můžeme pomoci takto: viz obrázek.

Oční stíny

Už dávno neplatí pravidlo, že podle barvy trika, kabelky, či pásku musíte sladit oční stíny. Na denní nošení je vhodné jemné líčení a neutrální barvy očních stínů. Tady ale použijte alespoň dvě až tři vrstvy černé řasenky, která oko krásně otevře.


Linka

Nepoužívejte černou tužku do nitra oka, protože ho opticky zmenšuje. V takovém případě si raději vystínujte jemnou spodní linku štětečkem těsně pod spodními řasami. Vrchní linku tahejte směrem nahoru. 

 


Rtěnka

Nejčastěji faux pas v líčení rtů jsou výrazné barvy rtěnek v nesprávné kombinaci. Mnoho růžových a červených odstínů vám muže opticky podpořit žluté zbarvení zubů. Při používání růžových rtěnek vždy používejte konturovací tužku ve stejném odstínu rtěnky. Pro delší trvanlivost rtěnky vyplňte tužkou celé rty a až pak naneste rtěnku. Při denním líčení vám bohatě postačí balzám na rty, nebo lesk na rty v lososové a růžové barvě. Výrazně barvy noste pouze v případě, že máte čerstvý dokonalý make-up, protože červená rtěnka poutá pozornost na případné nedokonalosti pleti.

 

Mista s portálem Bleskproženy.cz a Make up Institute Prague vyhlásili soutěž o osobní make up kurz, kde vás vizážistky během jednoho dne naučí, jak se šikovně nalíčit. Jak tento kurz probíhal a jak se naučila výherkyně Tereza nalíčit, sledujte ve videu:

Zdroj: BLESK pro Ženy

Hlasujte v ANKETĚ:

Líčíte se často?


 

FLASH SOUTĚŽ: kosmetický dárek od firmy Himalaya!
V poradí 20tý komentář pod Youtube video vyhráva kosmetický dárek, který je ukázán na konci videa. Komentuj a vyhraj právě pro sebe dárek z tohto videa.


 

 

 

Přidat komentář

blesk pro zeny

POCITY s MISTOU


Quick Links
make up | manikúra | nehty | vlasy

 


Simor Production autotip