Fashion and make up geeks

80.díl Jaký účes bude slušet k tvému tipu obličeji

V novém dílu vám ukážeme, jak si vybrat střih vlasů, který sedne přímo na míru.


 

1.Udělejte si jasno, jaký jste typ osobnosti.

Je důležité, abyste si účes zvolili podle životního stylu, jaký vedete.Když jste romantický typ, tak byste se s krátkým střihem trápili a nikdy byste si na něj nezvykli.Když jste naopak typ sportovní, tak vám dlouhé romantické lokny sedět nebudou , a je třeba přihlížet na praktičnost a rychlou úpravu. Když máte v práci menežerskou pozici, a chcete vzbuzovat respekt, dá se tomu také přizpůsobit střih vlasu.Proto je důležité na prvním místě přemýšlet o vašem způsobu života, a o tom, kolik času chcete úpravě věnovat.


2.Duležitý je tvar vašeho obličeje

Máš oválny obličej jako Sarah Jessica Parker? V tom případě máš štěstí, protože se ti bude hodit téměř každý typ účesu.Když máte ale obličej příliš úzký, dejte si ho orámovat bledšími pramínky, které vám ho opticky zvěčší.Když máte kulatý obličej, je naopak dobré nosit přední prameny v tmavším tónu, aby vám kulatost opticky zmenšili.Kulatému obličeji také sednou vlasy stupňovité sestříhané,které vám ho zeštíhlí.Když máte příliš vysoké čelo, bude se vám hodit patka nebo rovno zastřižená ofina.Nikdy nenoste vlasy v ulíznutém culíku.Ten by vám vaše čelo opticky prodloužil.Srdíčkový obličej se vyznačuje tenkou bradou, která se na konci sužuje.Má ji například herečka Reese Witherspoon.Jaký účes zvolit, abyste si v tomto případě vyvážila proporce? Vlasy si nechte stupňovitě sestříhat v místě, kde vám začínají klíční kosti.Takýto střih vám vyplní chybějící proporce v oblasti brady.Posledný typ obličeje je hranatý.Ten je známý vystouplími klíčními kostmi, které můžete ukázat, nebo je skrýt pomocí rovného střihu padajícího do obličeje.


 

3.Vybírej účes podle typu své postavy

Známe tři druhy postav, podle kterých bychom se měli při výběru účesu orientovat.Když máte hranaté ramena a hranaté, chlapecké rysy postavy, budou se vám hodit rovné střihy, mikáda střižené do podkovy a geometrické účesy, tak jako například Victorii Beckham nebo Cameron Diaz.Když máte ramena úzké a oblé, jste spíše romantický typ postavy, jakou se pyšní Drew Barymoore a nejvíce vám sednou polodlouhé, mírně vlnité vlasy.Když máte hranatá ramena ale oblé, ženské tvary, jste typ smíšený, a hodit se vám bude jakýkoliv typ účesu. Když máte nějaké to kilo navíc, budou správnou volbou polodlouhé vlasy, ideálně rovné nebo mírně vlnité, které budou vaše nedostatky spíše potlačovat a ne zvýrazňovat.


Podívej se nejen na tyhle vychytávky ve videu :

Zdroj: BLESK pro Ženy


Můj tip pro vás: 

Na závěr je třeba dodat, že pokud máte vlasy kudrnaté, nedávejte si stříhat hladké mikádo nebo ofinu, protože by vám úprava zabrala příliš mnoho času.Když máte vlasy jemné, je lepší se rozloučit s přestříhaným účesem, a líp uděláte, když zvolíte dorovna zastřižený účes, aby vaše vlasy vypadaly opticky hustší.


 

Přidat komentář

Opravdu jsou myšleny ,,klíční kosti"? Ne náhodou lícní? Klíční kost je kost mezi krkem a ramenem...těžko to bude součást obličeje...

Marie 12. 04. 2016 14:02:25

Odpovědět

konečně srozumitelné info :) děkuji

Lucie 30. 07. 2014 15:09:51

Odpovědět
Komentár

Presne takéto video som chcela :)

Katarína 03. 07. 2014 13:24:06

Odpovědět

Místo je neuvěřitelné jak ti věchno někdo dělá např:nehty,make-up,vlasy to je neuvěřitelné

Anna Fišerová 27. 06. 2014 14:12:55

Odpovědět

blesk pro zeny

POCITY s MISTOU


Quick Links
make up | manikúra | nehty | vlasy

 


Simor Production