O Mistě je známo, že je blázen do vlasové kosmetiky, a tak si jako první vzala na mušku šampony a kondicionéry. Zamyslela ses někdy nad tím, co by měl tvůj šampon obsahovat?
Pozor by sis měla dávat na 4 hlavní látky obsažené v šamponech.
Sulfáty nejsou nic jiného než pěnidla. Díky nim ti šampon po nanesení krásně pění a máš pocit, že vlasy jsou dokonale umyté. Přírodní kosmetika tyto sulfáty neobsahuje, a nahrazuje je přírodními pěnidly, které jsou mnohem šetrnější. Proto máš někdy pocit, že ti přírodní šampon méně pění, což ale neznamená, že ti vlasy dokonale neumyje. Právě naopak.
Jsou na etiketách označovány příponou -one. Ne všechny silikony jsou ale pro tvé vlasy škodlivé. Existují totiž dva druhy. Ty, které se vodou bezpečně vymyjí, a ty, které zůstávají na pokožce a ucpávají vlasový kořínek. Mezi ty nebezpečné patří například Dimethicone, Amodimethicone nebo Dimethiconol. Silikony, které jsou absolutně neškodné, se označují příponou PEG.
I u parabenů platí, že ne všechny jsou tak škodlivé, jak se o nich hovoří. Když najdeš na etiketě Methyl nebo Ethylparaben, nemusíš se bát šampon použít. Pokud tam však najdeš Butyl nebo Isobutylparaben, raději takový šampon nekupuj. Butylparaben byl dokonce v některých severských zemích zakázán přidávat do kosmetiky pro děti do 3 let.
Máš pocit, že minerální oleje jsou přírodní látka? Omyl. Není to nic jiného než ropa. Tyhle látky zacpávají vlasový kořínek, což může po letech vést dokonce k vypadávání vlasů. Jsou označovány jako Parafín, Isoparafin, Parafinium Liquidum nebo Mineral oil.
Co se týče masek a kondicionérů, není žádným hříchem používat například i takové, které obsahují silikony, protože maska a kondicionér by tak jako tak nikdy neměly přijít do kontaktu s pokožkou (nanáší se do délek vlasů). Přírodní masky a kondicionéry ti vlasy nikdy tak nevyhladí, jako ty klasické. Proto i zde platí, že nejlepší je zvolit zlatou střední cestu. Šampón používej vždy takový, který neobsahuje látky zmíněné výše, protože se ti dostává na pokožku.Taty platí zlaté pravidlo, že zdravé vlasy rostou ze zdravé pokožky, proto bys měla dbát na to, co na pokožku hlavy dáváš. U kondicionéru, který použiješ jen na konečky, se nemusíš bát, a můžeš zvolit takový, jaký ti nejvíc vyhovuje, ačkoliv je například chemický, a ne čistě přírodní.
Z přírodních šamponů velmi dobře poslouží Weleda, Jason, Alverde nebo Alcina. Z těch běžných, které si vypomáhají i chemií, se neboj vsadit například na profesionální značky Loreal, Kerastase nebo Redken.
Pokud chceš zvolit kvalitní přírodní tělové mléko, určitě neuděláš špatně, pokud použiješ některéod značek Alverde, Weleda,Lavera či Logona. Z těch klasických je velmi dobré mléko z řady Playboy - Play It Lovely, které tě krásně provoní a dlouho vydrží.
Co se týče sprchových gelů a mýdel, tak se nemusíš bát, protože tyto přípravky přijdou do styku s pokožkou jen na malou chvíli a hned jsou smyté vodou. Tělové mléko je už ale jiná kapitola, protože zůstává na pokožce dlouhou dobu a do pokožky se vpíjí.
Pokud by ses chtěla dozvědět něco více o přírodní a chemické kosmetice, skoukni video
Zdroj: krasna.cz
Anketa: Jakou kosmetiku ráda používáš?
Mista 11. 04. 2014 16:26:18
Odpovědětelli999 09. 04. 2014 19:01:10
OdpovědětMista 21. 03. 2014 23:40:49
OdpovědětPaulinka 14. 03. 2014 17:13:35
Odpovědětsimča 13. 03. 2014 15:57:13
OdpovědětMiSTA 12. 03. 2014 20:19:07
Odpovědět
Hojky, úplně souhlasím s obsahem videjka (nedávno jsem se hodně zaobírala obsahem kosmetiky a zvažováním chemických a čistě přírodních přípravků a naštěstí už mě to přešlo, došla jsem k závěru, že vyhranit se zcela na přírodní kosmetiku by byla chyba), já mám třeba ráda kosmetiku na vlasy Alterna (např. Caviar Replenishing Moisture Shampoo) - je poměrně dražší, ale je skvělý v tom, že neobsahuje parabeny, sulfáty, ftaláty atd. a s pleťové a tělové kosmetiky EUCERIN, každopádně bych chtěla vyzkoušet někdy tu Weledu - trochu mám obavy s tím, že je tato přírodní kosmetika konzervovaná alkoholem...tak by mě zajímalo, jestli alkohol spíš pleti neškodí?...
Maja 11. 03. 2015 16:57:09
Odpovědět