Fashion and make up geeks

64.díl Co je lepší, přírodní nebo chemická kosmetika?

O Mistě je známo, že je blázen do vlasové kosmetiky, a tak si jako první vzala na mušku šampony a kondicionéry. Zamyslela ses někdy nad tím, co by měl tvůj šampon obsahovat?

Pozor by sis měla dávat na 4 hlavní látky obsažené v šamponech.

SLS a SLES

Sulfáty nejsou nic jiného než pěnidla. Díky nim ti šampon po nanesení krásně pění a máš pocit, že vlasy jsou dokonale umyté. Přírodní kosmetika tyto sulfáty neobsahuje, a nahrazuje je přírodními pěnidly, které jsou mnohem šetrnější. Proto máš někdy pocit, že ti přírodní šampon méně pění, což ale neznamená, že ti vlasy dokonale neumyje. Právě naopak.

Silikony

Jsou na etiketách označovány příponou -one. Ne všechny silikony jsou ale pro tvé vlasy škodlivé. Existují totiž dva druhy. Ty, které se vodou bezpečně vymyjí, a ty, které zůstávají na pokožce a ucpávají vlasový kořínek. Mezi ty nebezpečné patří například Dimethicone, Amodimethicone nebo Dimethiconol. Silikony, které jsou absolutně neškodné, se označují příponou PEG.

Parabeny

I u parabenů platí, že ne všechny jsou tak škodlivé, jak se o nich hovoří. Když najdeš na etiketě Methyl nebo Ethylparaben, nemusíš se bát šampon použít. Pokud tam však najdeš Butyl nebo Isobutylparaben, raději takový šampon nekupuj. Butylparaben byl dokonce v některých severských zemích zakázán přidávat do kosmetiky pro děti do 3 let.

Minerální oleje

Máš pocit, že minerální oleje jsou přírodní látka? Omyl. Není to nic jiného než ropa. Tyhle látky zacpávají vlasový kořínek, což může po letech vést dokonce k vypadávání vlasů. Jsou označovány jako Parafín, Isoparafin, Parafinium Liquidum nebo Mineral oil.

Co se týče masek a kondicionérů, není žádným hříchem používat například i takové, které obsahují silikony, protože maska a kondicionér by tak jako tak nikdy neměly přijít do kontaktu s pokožkou (nanáší se do délek vlasů). Přírodní masky a kondicionéry ti vlasy nikdy tak nevyhladí, jako ty klasické. Proto i zde platí, že nejlepší je zvolit zlatou střední cestu. Šampón používej vždy takový, který neobsahuje látky zmíněné výše, protože se ti dostává na pokožku.Taty platí zlaté pravidlo, že zdravé vlasy rostou ze zdravé pokožky, proto bys měla dbát na to, co na pokožku hlavy dáváš. U kondicionéru, který použiješ jen na konečky, se nemusíš bát, a můžeš zvolit takový, jaký ti nejvíc vyhovuje, ačkoliv je například chemický, a ne čistě přírodní.

Z přírodních šamponů velmi dobře poslouží Weleda, Jason, Alverde nebo Alcina. Z těch běžných, které si vypomáhají i chemií, se neboj vsadit například na profesionální značky Loreal, Kerastase nebo Redken.

Pokud chceš zvolit kvalitní přírodní tělové mléko, určitě neuděláš špatně, pokud použiješ některéod značek Alverde, Weleda,Lavera či Logona. Z těch klasických je velmi dobré mléko z řady Playboy - Play It Lovely, které tě krásně provoní a dlouho vydrží.


Co se týče sprchových gelů a mýdel, tak se nemusíš bát, protože tyto přípravky přijdou do styku s pokožkou jen na malou chvíli a hned jsou smyté vodou. Tělové mléko je už ale jiná kapitola, protože zůstává na pokožce dlouhou dobu a do pokožky se vpíjí.

Pokud by ses chtěla dozvědět něco více o přírodní a chemické kosmetice, skoukni video

Zdroj: krasna.cz
Anketa: Jakou kosmetiku ráda používáš?

Přidat komentář
kosmetika

Hojky, úplně souhlasím s obsahem videjka (nedávno jsem se hodně zaobírala obsahem kosmetiky a zvažováním chemických a čistě přírodních přípravků a naštěstí už mě to přešlo, došla jsem k závěru, že vyhranit se zcela na přírodní kosmetiku by byla chyba), já mám třeba ráda kosmetiku na vlasy Alterna (např. Caviar Replenishing Moisture Shampoo) - je poměrně dražší, ale je skvělý v tom, že neobsahuje parabeny, sulfáty, ftaláty atd. a s pleťové a tělové kosmetiky EUCERIN, každopádně bych chtěla vyzkoušet někdy tu Weledu - trochu mám obavy s tím, že je tato přírodní kosmetika konzervovaná alkoholem...tak by mě zajímalo, jestli alkohol spíš pleti neškodí?...

Maja 11. 03. 2015 16:57:09

Odpovědět
Ahoj Eli.Kokosový olej určite len na vlasy a nie na pokožku hlavy..

Mista 11. 04. 2014 16:26:18

Odpovědět
ahojte prosim vas poradite mi ci mam pouzivat bio kokosovy olej lebo neviem jestli mi upchava korienky vlasov alebo tak dakujeem :D

elli999 09. 04. 2014 19:01:10

Odpovědět
Ahoj Paulínka.Záleží od toho,aký máš typ obličeje.Pošli foto na mista@mistamusic.com a posnažím sa ti podľa fotky poradiť :)

Mista 21. 03. 2014 23:40:49

Odpovědět
Ahoj Mista hodilo by sa pre úplne rovné asi 25 centimetrove vlasi ofina ako má Marta?

Paulinka 14. 03. 2014 17:13:35

Odpovědět
ahoj,nechcete udělat video jak nosit vlasy s nahlavnimi sluchátky? :))

simča 13. 03. 2014 15:57:13

Odpovědět
Máš pocit, že poslední dobu se neřeší nic jiného, než zdravá strava a zdravý životní styl? Jinak tomu není ani u kosmetiky. Je lepší přírodní, nebo můžeme zůstat věrna té klasické, kterou jsme zvyklí používat? V tomto díle si objasníme jak to ve skutečnosti je.

Podívej se na fotky a čti : http://krasna.nova.cz/clanek/modaastyl/velke-odhaleni-co-je-lepsi-prirodni-nebo-bezna-kosmetika.html

MiSTA 12. 03. 2014 20:19:07

Odpovědět

blesk pro zeny

POCITY s MISTOU


Quick Links
make up | manikúra | nehty | vlasy

 


Simor Production