Fashion and make up geeks

75.díl - 3 způsoby jak na krásné vlny

Chcete mít objemné lokny, plážové vlny nebo malé kudrlinky a nevíte, jakou kulmu použít nebo jak se s ní pracuje?

Pavel Krupník, top stylista ze salonu Petra Měchurová si přinesl 3 druhy kulem, které jsou k dostání na českém trhu. Tenká kulma s průměrem 0,5 cm, středně velká kulma velikosti 1,5 cm a velká kulma s průměrem 2,5 cm.


Tenká kulma

Touto kulmou si hravě vytvoříte drobné kudrlinky, ze kterých se dá například vytvořit svatební či slavnostní účes. Malé kudrlinky působí žensky a drží tvar velmi dlouho. Při použití tenké kulmy je vhodné používat termoochrané rukavice, protože si můžete snadno popálit prsty. Tyto rukavice bývají většinou přiloženy v balíčku a jsou v ceně kulmy. Nejvhodnější je si vlasy předem rozdělit do sekcí a vlasy natáčet po úzkých pramíncích odspodu směrem k temeni hlavy.


Střední kulma

Tento druh kulmy je vhodný na uvolněnější vlny, které velmi dobře drží tvar. Díky speciálnímu záchytnému plíšku se vlasy jednoduše natáčejí. Během tvoření účesu můžete natáčet i širší prameny. Výhodou střední kulmy je, že vlny můžete nechat nerozčesané a vytvořit tak menší kudrlinky, nebo je můžete rozčesat kartáčem, nastříkat do nich trošku mořské soli na definici vln a docílíte tak ležérního účes na běžný den do práce nebo do školy.


Široká kulma

Práce se širokou kulmou je velmi jednoduchá a mnohdy ani nemusíte vlasy rozdělovat do sekcí. Vlasy stačí po kulmování prohrábnout a rozčesat pomocí prstů, zalakovat a plážové vlny jsou hotové. Jsou vhodné pro ženy, které mají rádi ležérní a méně upjatý styl a chtějí vypadat přirozeně a žensky.


Moje tipy

  • Před kulmováním použijte vhodný přípravek chránící vlasy před teplem.
  • Vlasy musí být úplně suché, jinak vlny nebudou držet.
  • Kulmovat se začíná od spodní vrstvy vlasů. Horní kadeře si přichyťte sponou. Od spodní vrstvy kštice pak postupujte nahoru ke krycím kadeřím. Je to pracné, ale pokud budete postupovat po vrstvách, výsledkem bude bohatá, vzdušná a docílíte tak objemu.
  • Po kulmování použijte vhodný přípravek pro fixování účesu. Může to být lak, mořská sůl nebo jiný prostředek podle vaší vlastní zkušenosti a úvahy.

Zdroj: BLESK pre Ženy.cz

FLASH SOUTĚŽ: maska na vlasy od firmy L'OREAL!
V poradí 20tý komentář pod Youtube video vyhráva kosmetický dárek od salonu Petra Měchurová, který je ukázán na konci videa. Komentuj a vyhraj právě pro sebe dárek z tohto videa. Hodně štěstí :-)

Tento týždeň v tomto videu vyhrala cenu The Nikky za 20tý komentár. Gratulujem :-) M.

Přidat komentář

Prosím vás, kde kúpim tu tenkú kulmu alebo aká to je značka??

Sima 24. 05. 2016 11:02:17

Odpovědět
L12,to skutočne neviem,ešte som to neskúšala a ani som o tom nikdy nikde nepočula :)

Mista 01. 06. 2014 16:21:34

Odpovědět
ahojta, chcela by som sa len spýtat´ jednu vec:moja vývalá kamoška mi povedala že ked s krepovačkou pojdem smerom ho r, vlasy sa mi nenakrepujú ale vyrovnajú.Je to pravda?lebo ona často klame ale niekedy neklame...DˇAKUJEM:)

L12 30. 05. 2014 21:29:57

Odpovědět
Pavel?

Katy 29. 05. 2014 21:22:56

Odpovědět
ahoj...zaujímalo by ma či plánujete urobiť ten e-shop ktorý si spomínala že by ste dali linky na jednotlivé produkty kde sa dajú zakúpiť:)

mia 28. 05. 2014 16:00:54

Odpovědět
RE:

AHoj Mia.Práve sme nahodili nové stránky.Spravili sme flash poradňu, a teraz sa pustíme do E-shopu :)

Mista 05. 06. 2014 22:47:51

Musím říct že to pavel výborně komentoval zatím nejlíp co tady bylo :)

Martina 26. 05. 2014 22:04:34

Odpovědět
Ahoj ještě mám jeden dotaz...jak se ptala Tereza jak je to s těma výhrama....co kdyby si to pro změnu zkusila tak že dvacátý koment u videa na blogu by vyhrál...je to totiž poměrně nefér pro ty co YouTube účet nemají.....nemůžou přidat komentář k videu na YouTube.....byla by to určitě lepší...a konec konců na tvůj blog se může podívat každý jako na YouTube a tady může přidat koment taky...

Katy 24. 05. 2014 18:44:32

Odpovědět
Ahoj misto, kamarádky se mi snaží vysvětlit že nemám na svůj věk a velikost nadměrnou váhu ( vážím 50 KG )...proto se tě chci zeptat jestli když mi je dvanáct a měřím kolem 160ti centimetrů jestli vážím moc a nebo akorát....ale i tak se tě chci zeptat jak zhubnout na břiše a stehnech do plavek a celkově schodit pár kilo...zkoušela jsem různé výzvy jako třeba s dřepama nebo sklapovačkama ale nic nepomáhá a s dietou začínat nechci protože vím že bych to nedodržela...předem dík za odpověď :DDD

Katy 24. 05. 2014 18:07:15

Odpovědět
RE:

Podľa mňa si váhovo úplne ok,nemusíš si robiť starosti.

Mista 05. 06. 2014 22:48:38

Ahoj Terezka, moje komentáře se nezapočítavajú, je to napisane u každého videa v upozorneniach pod FLASH SUŤAŽOU na YOUTUBE. Pozdravujem M.

MISTA 24. 05. 2014 13:20:27

Odpovědět
Ahoj, u 72. dílu je dvacátý komentář tvůj.. Mohla bys prosímtě upřesnit, jak to s tima výhrama je?

Tereza 23. 05. 2014 15:12:29

Odpovědět

blesk pro zeny

POCITY s MISTOU


Quick Links
make up | manikúra | nehty | vlasy

 


Simor Production