Fashion and make up geeks

143.dil ▶ 3 rychlé ÚČESY + jak pečovat o kudrnaté vlasy KUDRNATÉ VLASY

Kudrnaté vlasy jsou snem většiny žen s vlasy jako hřebíky. Pečovat o ně ale není nic jednoduchého. Jak se o přirozeně kudrnaté vlasy starat, aby vypadaly vždy krásně, vám ukážu s Janem Chvojkou, senior stylistem ze salonu Petra Měchurová.


 

1. Správný šampón a kondicionér

Pro získání krásných loken potřebujete zvlhčující krémový šampon, který vlasy nevysušuje. Někteří odborníci doporučují mezi mytím udělat vždy alespoň jednodenní pauzu, aby mohla vlasová pokožka využít produkci svých vlastních olejů k výživě vlasů. Pro kudrnaté vlasy je vhodné používat i kondicionéry a masky, a to v mnohem větší míře než u jiných typů vlasů. S těmito pomocníky je pak konečná úprava mnohem lehčí, jednotlivé kadeře a vlny se snadněji oddělují. Naopak se vyhýbejte všem přípravkům na bázi alkoholu. Ty vašim loknám rozhodně neprospějí.


2. Kudrnaté vlasy příliš nelakovat

Oproti jiným typům vlasů mají ty kudrnaté mnohem větší tendenci vysušovat se. Důsledkem nesprávné péče je pak hlava plná točících se neposedných konečků, které nedrží v žadném stylingu.

Místo laku na vlasy se doporučuje používat raději stylingový přípravek určený speciálně pro kudrnaté kadeře.

 


3. Úprava

S vlasy si během dne nehrajte a nenatáčejte kadeře na prsty. Nepoužívejte kartáče, ale vždy jen hřebeny se širokými zuby, a vlasy se nebudou tak vysušovat. Vlasy sušte vždy pomocí difuzéru, vytvoří se vám tak krásně definované kadeře.


 

Pro přesný postup sledujte video:

Zdroj: BLESK pro Ženy

 

Každou středu (v premiéře) čtvrtek (v repríze) na TV KinoSvět (Skylink,UPC,DVB-T)

 

Každý čtvrtek na  bleskprozeny.cz

 

Přidat komentář

blesk pro zeny

POCITY s MISTOU


Quick Links
make up | manikúra | nehty | vlasy

 


Simor Production