Fashion and make up geeks

102.díl ▶ Jak správně pečovat o kudrnaté vlasy

Ženy a holky, které mají kudrnaté vlasy, většinou touží po rovných. Vlasy se totiž těžko upravují, mají velký objem a mnohdy si s nimi jejich majitelky nevědí rady. V novém dílu Mista Fashion bych vám spolu s Ivanou Volhejnovou, senior stylistkou ze Salonu Petra Měchurová, chtěla ukázat pár tipů, díky kterým uděláte ze svých kudrnatých vlasů korunu krásy a nebudete se trápit náročnou úpravou.


 

1. Hřeben se širokými zuby a česat jenom před mytím 

Úprava kudrnatých vlasů začíná již před jejich mytím. Vlasy byste si předtím měla pořádně pročesat, nejlépe hřebenem se širokými zuby. V tomto případě není vhodné používat kartáč ani populární tangle teezer. Vlasy by se mohly potrhat a zkrepatit. Nezapomeňte, že kudrnaté vlasy se češou pouze před umytím. Nikdy ne po mytí, ani ve dnech, kdy si vlasy neumýváte. V té době je dobré upravovat  je jenom pomocí prstů, aby se vám nezničily a nevypadaly vysušeně.

 

Šampon a masku používejte určené výhradně na kudrnaté vlasy, nejlépe s označením antifrizz, které brání jejich krepatění. Po umytí si vlasy ručníkem nedrhněte, jen je jemně promasírujte. Nezapomeňte použít nesmývatelný krém, který má v sobě i tepelnou ochranu. Ta vlasy ochrání při následném fénování.


 

2. Dva druhy kudrnatých vlasů - krém a solný sprej

Možná jste nevěděli, že existují dva druhy kudrnatých vlasů – jemné a silné. Na jemné vlasy je lepší používat stylingový sprej nebo pěnu, kdežto ty silné zvládnou výživné oleje a hutnější krémy. Solný sprej je vhodný pro oba typy vlasů.  


 

3. Fénování a fixování

Až si budete vlasy fénovat, vždy umístěte fén k jedné partii vlasů, pak jej vypněte a zase přemístěte. Zabráníte tak tomu, že se vám kadeře poškodí a rozlítají. Po vysušení vlasy rozhodne nekartáčujte, vlny si maximálně rozdělte prsty a zafixujte lakem nebo sprejem s označením antifrizz, který opět zabrání krepatění.

 


 

B4. Co když prší, sněží ?

Když venku prší nebo sněží, nedoporučuje se kudrnaté vlasy žehlit a narovnávat. Vlasy rychle zvlhnou a opět zkudrnatí. O mnoho lepší volbou je nechat vlasy přirozeně vlnité, které drží tvar v jakémkoliv počasí, a podpořit jejich vlastní přirozenou strukturu.

Máte mastnou pleť a nechcete používat těžké krémy, které vaši pleť ještě více zamastí? V tom případě postupujte stejně jako u suché pokožky, ale kosmetiku volte takovou, jaká je určena speciálně pro mastnou pleť.


 

Anketa

Kudrnaté vlasy si raději narovnáváte nebo je nosíte přírozeně?

 


 

Jak pečovat o kudrnaté vlasy? Detailní návod najdete ve videu:

Zdroj: BLESK pro Ženy


FLASH SOUTĚŽ : 

Pěna na objem vlasů od kořínků od značky L'Oreal Paris

Upozornění:

  1. Odebírej TheMistaFashion kanál (výrazně věčší šance na FLASH cenu)
  2. Platí jeden komentář z jednoho YOUTUBE účtu. Komentáře od MISTY se nepočítaj.

 

Přidat komentář

blesk pro zeny

POCITY s MISTOU


Quick Links
make up | manikúra | nehty | vlasy

 


Simor Production